ZDI & Partners

Zabezpečovacie a kamerové systémy

ajax-alarm-system-social-1102x390.jpg

Zabezpečovací systém AJAX je ľahko konfigurovateľný a ovládateľný pomocou mobilnej aplikácie. Mobilná aplikácia je dostupná pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS. Aplikácia umožňuje armovať / odkódovať priestor, inštalovať, konfigurovať a kalibrovať všetky zariadenia v systéme a okamžite informuje užívateľa o poplachu. V aplikácii je možné zobraziť aj živý prenos (video aj audio) až z desiatich IP kamier výrobcov tretích strán. V prípade poplachu je tak možné ľahko skontrolovať strážený priestor.  

Komunikácia medzi detektormi a ústredňou je riešená pomocou rádiového protokolu Jewellery, pracujúceho na frekvenciách 868.0 - 868.6 Mhz so šifrovaním dát AES. Protokol umožňuje prenos dát na veľké vzdialenosti, v ideálnych podmienkach (otvorený terén) sa jedná až o 2000 m, v reálnych podmienkach signál prenikne niekoľkými poschodiami výškovej budovy. Protokol je energeticky nenáročný, životnosť batérií použitých v detektoroch sa tým predlžuje až na 7 rokov.

Inštalácia komponentov je veľmi jednoduchá. Vzhľadom k tomu, že celý systém je bezdrôtový, stačí len jednotlivé detektory nainštalovať na vhodné miesta. K inštalácii slúžia držiaky, ktoré sú vrátane spojovacieho materiálu súčasťou každého balenia. Pridanie detektorov do systému prebieha pomocou mobilnej aplikácie, v ktorej stačí načítať unikátny QR kód. Mobilná aplikácia okrem iného zobrazuje kvalitu signálu jednotlivých detektorov. Detektory možno v mobilnej aplikácii i vzdialene otestovať. 

AJAX certifikat.jpg

Kamerove systemy